Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Below you will find all Wayland teams.

To see:

  • Section members, click on the section description.
  • Team details and schedule, click on the team name.
  • Home field information, click on the field name.

Click here for K to 2rd Grade

 

Gender Age 
Division Section
Team Field Coach Assistant Coach
Girls 8 2/D Wildcats Alpine Field #2 Ed Warner Liz McQuilkin
Girls 8 3/B Raiders Alpine Field #2 Vasu Nagalingam Mary Fantoni
Girls 8 4/E Warriors Alpine Field #2 Barry Snyder Beth Martens
Girls 8 4/E Strikers Alpine Field #2 Bryan Gould David Schofield
Girls 6 2/D Gunners Alpine Field #2 Laura Martins David Raftery
Girls 6 3/B Revolution Alpine Field #2 Eric Bell Mark Melander
Girls 6 3/G Rockets Claypit Hill #8 Seth Roman Ruben Comettant
Girls 6 3/J Rampage Claypit Hill #8 Matthew McCormack Chris Munford
Girls 5 2/B Rockets Claypit Hill #8 Timothy Newton Liz McQuilkin
Girls 5 3/D Lightning Claypit Hill #8 Richard Peck Corrie Dretler
Girls 5 4/B Thunder Claypit Hill #8 Anthony DAmico Jack Crowley
Girls 4 2/C Warriors Claypit Hill #5 Christopher Green Nikki Bartlett
Girls 4 3/D Tigers Claypit Hill #5 Evan Maddocks Yusuke Imura
Girls 4 4/B United Claypit Hill #6 Russ Corsini Elizabeth Garcia
Girls 3 2/B Nutmeggers Claypit Hill #5 Craig Wrentmore Pamela Roman
Girls 3 3/C Orange Crush Claypit Hill #5 Steven Hage Lisa Raftery
Girls 3 3/H Wolves Claypit Hill #6 Bryan Mueller David Green
Boys 8 2/F2 Warriors High School #12 beyond tennis Paul Nechipurenko Stephen Prince
Boys 8 3/H Rockets High School Turf #4 Martin Pralle Andy ORourke
Boys 8 4/B Rovers High School Turf #4 Ani Weling John Evangelista
Boys 6 2/D Warriors High School #12 beyond tennis Reed Newton Terry Wong
Boys 6 3/D2 Revolution High School #12 beyond tennis Kevin Pletta Alexander Reynolds
Boys 6 4/C Panthers High School #12 beyond tennis Kambiz Maali Eric Bennett
Boys 5 2/B Benfica High School #12 beyond tennis Michael Martins David Gavron
Boys 5 3/G Revolution High School #12 beyond tennis Chris Davies Andreas Johansson
Boys 5 4/B Sporting Alpine Field #2 David Spencer Glenn Williams
Boys 4 2/A Warriors Claypit Hill #9 Prasad Parulekar Peter Caputa
Boys 4 3/A FC Lightning Claypit Hill #11 James Hammond Scott Walters
Boys 4 4/E Thunder Claypit Hill #11 Kate Smith Greg Smith
Boys 3 2/D Strikers Claypit Hill #5 Carlos Villatoro Mitesh Kapadia
Boys 3 2/E Warriors Claypit Hill #5 Peter Klautky Ketan Bhukhanwala
Boys 3 3/F Revolution Claypit Hill #6 Jesse Burke-Rosser Nick Haddad
Boys 3 3/H Galaxy Claypit Hill #6 Frank Huang Joseph Berkowwitz

 

 

 

Intramural Schedules (K - 2nd Grade)

You can find below the schedules & the maps of the fields so you can locate your games

Middle School Field Map (K-2)

Claypit Hill School Map (Grade 3)

 

Girls Boys
Kindergarten Kindergarten
1st Grade 1st Grade
2nd Grade 2nd Grade